Atatürk Üniversitesi PDR Yüksek Lisans - Doktora Başvuruları Başlıyor !

Atatürk Üniversitesi PDR Yüksek Lisans, Atatürk Üniversitesi PDR Doktora, Atatürk Üniversitesi PDR Doktora başvuru şartları, Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora, Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora

Atatürk Üniversitesi PDR Yüksek Lisans - Doktora Başvuruları Başlıyor !
11 Haziran 2017 Pazar 11:32

Atatürk Üniversitesi PDR Yüksek Lisans Başvuruları Başladı !

 Başvuru ve Başvuru Onay İşlemleri* 

03 Temmuz 2017

14 Temmuz 2017

Değerlendirme Kriterleri: Ales %60, Transkript %40.
Dikkat: Bilim Sınavı veya Mülakat YOK.

Kontenjanlar:

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Örgün Öğretim EA 4 1 - - - - - - T.C. Uyruklu Mezuniyet Şartı:Rehberlik ve Pskolojik Danışmanlık (Yüksek Lisans) programı mezunu olmak. Yabancı Uyruklu Mezuniyet Şartı:Kılınik Piskoloji Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli Yükseklisans Örgün Öğretim EA 10 - - - - - - - T.C. Uyruklu Mezuniyet Şartı: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Lisans) programı mezunu olmak

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

1) Tezli yüksek lisans programına başvuracak adayların ALES puanının % 60’ı, lisans mezuniyet ortalamasının % 40’ının toplamı en az 55 puan olmalıdır. Tezsiz yüksek lisans programlarına müracaat eden adaylar, lisans mezuniyet not ortalamasına göre program sıralamasına dahil edilirler.

Adaylar, aldıkları puanlara göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralanır, kontenjan dâhilinde ilgili programa sırayla yerleştirilir. İlk aşamada, belirlenen kontenjan doğrultusunda asıl aday listesi ilgili  enstitü tarafından ilan edilir ve belirtilen tarihlerde kesin kayıtlar yapılır. Kesin kayıt tarihinin  bitiminden sonra boş kalan kontenjanlar için yedek listedeki sıralamaya göre ek yerleştirme yapılır ve ilan edilir. Yedek listeden kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıtları belirtilen tarihlerde yapılır.

KESİN KAYIT ESNASINDA İSTENEN BELGELER

1) İki adet fotoğraf (4,5×6 cm ebatında)

2) Erkek öğrenciler için askerlik şubesinden alınacak “Askerlik Durum Belgesi” (Askerliğini yapmayanlar için)

3) İsteğe bağlı olarak “Danışman Tercih Formu”

4) Nüfus cüzdan sureti

5) Katkı Payı / Öğrenim Gideri dekontu (Uzaktan Eğitim ve İkinci Öğretim tezsiz yüksek lisans öğrencileri için)

6) Uzaktan Eğitim Materyal Gideri dekontu (Uzaktan Eğitim tezsiz yüksek lisans öğrencileri için)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.