Projektif Testler Eğitimi / Güncel Psikolojiye Özel İndirim !

Projektif Testler Eğitimi /  Güncel Psikolojiye Özel İndirim !
11 Haziran 2018 Pazartesi 13:59

Güncel Psikoloji Referansı İle Kayıt Olan Herkese %15 İndirim!

PROJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ (TAT, CAT, FAT)

 

Projektif testler, çocuk ve gencin “iç dünyası” hakkında ipuçları toplamak üzere uygulanır. Bu testler, çocuk ve gencin kendini nasıl algıladığı, duyguları, ailesi ve çevresi hakkındaki görüşleri ile ilgili bilgi verir. Bu bilgileri toplamak amacıyla değişik türde testler uygulanır. Projektif testlerde çocuktan yapması istenen şeyler, belli bir konuda resim çizmesi, bazı yarım bırakılmış öyküleri tamamlaması, belli resimlere uygun öyküler anlatması ya da, verilen belli figürlerle çeşitli şeyler oluşturması, yaratmasıdır. Projektif testlerde “doğru-yanlış” yoktur, danışanın yaptığı her şey geçerlidir. Bu değerlendirmelerin ana çıkış noktası, yapılandırılmış sorular sorulmadığı için birey zihnindeki oluşumlarla ve duygularının onu yönlendirdiği şekilde hareket etmek durumundadır; yani içindekileri çalışmasına yansıtır. Uzman da bu çalışmalara yansıyan bilgileri, çeşitli ölçütlere göre değerlendirir.

 

Projektif Testler Eğitimi’nde İşlenecek Testler

Tematik Algı Testi (T.A.T.): T.A.T. 30 tane resim kartından oluşmaktadır. Resimler uyarıcı olarak kişide düşünmeyi canlandırabileceği kişiler arası ilişkileri kendine özgü biçimde alabileceği içerikte hazırlanmıştır. Resimler somut ve ayrıntıyı gösterecek şekilde değil, hayal gücünü harekete geçirebilecek şekilde silik, kapalı ve sembolik olarak hazırlanmıştır. T.A.T. çocuklar, gençler ve yetişkinlerin komplekslerini, heyecanlarını, duygularını ve önemli ihtiyaçlarını açığa çıkarmak için uygulanmaktadır. Yetişkinler ve gençler olarak ikiye ayrılır.

 

Children’s Apperception Test (C.A.T.) Çocuklar için Algı Testi : Çocuklar için uygulanan sözel bir testtir. Bireysel olarak uygulanır. 3-10 yaş çocuklarına uygulanır. Zaman sınırlaması yoktur. Projektif yaklaşımlı olan test, hayvanlarla ilgili düzenlenmiş 10 resimden oluşmaktadır.

 

Family Attıtudes Test (F.A.T.): Lydia Jackson(1972) tarafından hazırlanmış olan bu test, çocuğun aile içindeki yerini belirleyen, deneğin ailesi ile kurmuş olduğu ilişkiler hakkında bilgi veren bir testtir. Psikolojik araştırma, teşhis ve tedavide kullanılan pratik bir testtir ve ayni zamanda annesi çalışan çocukların duygusal gelişiminin incelenmesinde kullanılmaktadır. F.A.T. testi çocuğun ailesine karsı tutumunu, aile bireylerinin çocuğa karsı tavırları, deneğin ailevi ve duygusal sorunları hakkında ipuçları vermek amacıyla uygulanır.

 

Yöntem

Anlatım, Örnek Olay, Soru-Cevap, Vak’a İnceleme.

I. Bölüm: Kuramsal Temeller

II.Bölüm: Uygulama- Örnek İncelemeleri

 

Kimler Katılabilir

·  Psikoloji Bölümü Öğrenci Ve Mezunları 

·  Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Bölümü Öğrenci Ve Mezunları 

·  Psikoloji Ve İlgili Alanlarda Yüksek Lisans Yapmış Olanlar 

·  Aile Danışmanlığı Öğrencileri Ve Mezunları 

·  Psikiyatrlar 

·  4 Yıllık Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrenci Ve Mezunları 

·  Okul Öncesi Bölümü Öğrenci Ve Mezunları

 

Eğitim Tarihi : 16-17 Temmuz 2018

Eğitim Yeri : Hayat Psikoloji/Zeytinlik Mahallesi Yakut SokakŞevket Bey Apartmanı No.13/3

Bakırköy / İSTANBUL

Sertifika : Katılımcılara uygulayıcı sertifikası verilecektir.

Eğitim Süresi : 14 Saat

Eğitim Ücreti: 590 TL +KDV

Kesin Kayıt Ücreti: 80 TL+ KDV(Kesin kayıt bedelinin iadesi yoktur.)

Eğitimci Dr. Mehmet Aslan (Özgeçmiş için tıklayınız.)

 

KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

0212 660 51 35


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.